Kayaklı Koşu takımlarında yaz çalışmaları tam gaz devam ediyor

Türkiye'nin en iyi Kayaklı Koşu takımları yaz çalışmalarına tam gaz devam ediyor.


Türkiye’nin en iyi Kayaklı Koşu takımları kış sezonu biter bitmez alt yapı, güç geliştirme ve teknik ağırlıklı yaz çalışmalarına Nisan sonu itibariyle başladılar.

Kayaklı Koşu spor dalının 12 aylık süreçte sıkı ve disiplinli bir çalışmayı gerektirdiğini, bir sezondan diğerine geçişte antrenman yönünden herhangi bir boşluk olmadığını yazımızın başında hatırlatalım.

Kimi takımlar dünya çapında gelişmeleri takip edip ayak uydurmaya çalışırken kimi takımlar ellerindeki imkanlar dahilinde kış sezonu hazırlıklarına devam ediyor.

Aslında bu takımların hepsinin ortak bir noktası var. Her yeni sezon daha iyi sonuçlar elde etmeye odaklanarak sportif kazanımlarını bir tık öteye taşımak.

Kayaklı Koşu takımlarının yaz süresince yaptığı çalışmaların yaklaşık %80’i dayanıklılık çalışmalarından oluşuyor diyebiliriz. Bu nedenle sporcular açısından yaz dönemi çalışmaları kışa nazaran daha zorludur.

Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda takımların yaz süresince neler yaptıklarını aşağıda sizler için derledik.

ANKARA

Takım sporcularının büyük bir çoğunluğunu Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları oluşturuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinin kayaklı koşu spor dalı için yaklaşık 20 yıldır kesintisiz destek verdiğini söyleyebiliriz.

Takım güncel durumda antrenör Fatih Yüksel ve Esra Güneş Yüksel gözetiminde yaz çalışmalarına devam ediyor. Ankara için bütçe ve imkanlar bakımından Bolu ilinden sonra en iyi imkanlara sahip ikinci takımdır demek mümkün.

Takımda Kars bölgesinden yeni transfer edilen Yusuf Emre Fırat ile birlikte Oğuzcan Ağa, Ahmet Furkan Türkeş, Beyzanur Gümüş ve Mahinur Sungur gibi gelecek vadeden sporcular bulunuyor.
BOLU

Diğer yaz dönemlerine nazaran bu yaz döneminde alt yapı ağırlıklı çalışmalarına daha fazla önem verdiklerini gözlemliyoruz. Arkut Kayaklı Koşu Merkezi için sporcu kazanımı bakımından fabrika gibi çalışıyor demek mümkün.

Takımın sporcularından Ayşenur Duman, PyeongChang Kış Olimpiyatlarında Kayaklı Koşu branşında ülkemizi temsil eden tek bayan sporcu oldu. Takım, Tarık Aydın, Salihcan Duman gibi gelecek vadeden bir çok sporcuya sahip.

Türkiye'de bütçe ve imkanlar bakımından en iyi konumda olan Arkut Kayaklı Koşu Merkezinde sporcular antrenörleri Haydar Çetinkaya ve Kelime Çetinkaya nezaretinde yaz çalışmalarına devam ediyor.

Takım sporcuları geçtiğimiz günlerde dinamik ve statik yürüyüş analizi ile denge testinden oluşan bir dizi teste tabi tutuldu ve ayak cheapları çekildi. Antrenör Haydar Çetinkaya önümüzdeki sezon için her sporcuya özel ayak tabanlıkları tasarlanacağını, bu özel tabanlıklar sayesinde sporcuların yarışma performanslarının olumlu yönde etkileneceğini dile getirdi.
HAKKARİ

Takım sporcularının neredeyse tamamı Yüksekova sporcularından oluşuyor. Yüksekova'ya yeni yapılan barınma amaçlı prefabrik yerleşke sayesinde takımın imkanları bir nebze olsun iyileşti diyebiliriz.

Olimpiyatlar, Dünya Şampiyonları ve ardından gelen yarışma organizasyonlarına her daim sporcu yetiştirmeyi başaran takım güncel durumda antrenör Bayram Ören ve teknik kadrosu ile alt yapı, güç geliştirme ve teknik ağırlıklı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Takımda Devran Ören, Orhan Ören, Ebru Arslan ve Berivan Kartal gibi gelecek vadeden bir çok sporcu bulunuyor.

04 Temmuz tarihinde TRT GAP Diyarbakır Radyosuna verdiği demeçle çalışmaları hakkında bilgi veren Antrenör Bayram Ören, sportif başarının artarak devam etmesini sağlamak için çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.
AĞRI

Her dönem üst seviye yarışma organizasyonlarına sporcu yetiştirmeyi başarmış bu ilimizin kayaklı koşu branşı bakımından ülkemizde ayrı bir yeri vardır.

Takımın sporcularından Hamza Dursun, PyeongChang Kış Olimpiyatlarında Kayaklı Koşu branşında ülkemizi temsil eden iki erkek sporcudan biri olmuştur.

Ağrı ili için bütçe ve devlet desteği bakımından Türkiye'de en iyi imkanlara sahip üçüncü takım demek mümkün. Ağrı bu yönüyle, sporcu kazanımı bakımından Bolu gibi sporcu fabrikası ünvanına sahip bir takımdır.

Takım, Yusuf Keser, Mehmet Türün, Doğan Oğur, Cüneyt Sancak ve Fatma Yavuz gibi gelecek vadeden bir çok sporcuya sahip.

Yaz çalışmalarını alt yapı, güç geliştirme ve teknik ağırlıklı olarak devam eden ekibin başında antrenör Akif Demirkaya bulunuyor.

Takımın yaz çalışmalarını içeren görsel elimizde olmadığından yayınlayamadık. Takım yaz çalışmalarını içeren görsel gönderirse yazımızı tekrar güncelleyebiliriz.

VAN

Van takımı güç geliştirme ve teknik ağırlıklı yaz çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Takımda Melike Bilir gibi gelecek vadeden birçok sporcu bulunuyor.

Takımın sporcularından Ömer Ayçiçek, PyeongChang Kış Olimpiyatlarında Kayaklı Koşu branşında ülkemizi temsil eden iki erkek sporcudan biri olmuştur.


KARS

Kars takımı sporcularının hemen hemen tamamı Sarıkamış sporcularından oluşuyor. Her dönem üst seviye organizasyonlara sporcu yetiştirmiş olan Kars takımını antrenör Onur Kılıçarslan gözetiminde yaz çalışmalarına devam ediyor.

Takım, Ramazan Maçi, Mahir Ünal gibi gelecek vadeden bir çok sporcuya sahip.
BİTLİS

Bitlis takımı antrenör Süleyman Yıldırım ile birlikte yaz çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde kısıtlı imkanlarla güzel sonuçlar elde etmeyi başaran ekip güncel durumda güç geliştirme ve teknik ağırlıklı olarak yaz çalışmalarını sürdürüyor.

Takımda Ferdi Ertaş, Murat Elkatmış, Edip Eyüp Uşar ve Enes Doymaz gibi gelecek vadeden sporcular bulunuyor.

Takımın yaz çalışmalarını içeren görsel elimizde olmadığından yayınlayamadık. Takım yaz çalışmalarını içeren görsel gönderirse yazımızı tekrar güncelleyebiliriz.

MUŞ

Bir çok önemli yarışma organizasyonuna sporcu yetiştirmeyi başarmış olan takımın Mithat Yıldırım, Aydın Koçlardan, Süleyman Yıldırım, Turgay Köse ve Celal Şener gibi bir çok ağabeyi ve duayeni bulunuyor.

Son birkaç yıldır düşüşte olan takım tekrar toparlanma sürecinde. Takımda Yusuf Talay, Bayram Güler, Erdal Korkmaz, Maruf Güler ve Eyüp Güler gibi gelecek vadeden bir çok sporcu bulunuyor.

Takımın yaz çalışmalarını içeren görsel elimizde olmadığından yayınlayamadık. Takım yaz çalışmalarını içeren görsel gönderirse yazımızı tekrar güncelleyebiliriz.

KASTAMONU

Kastamonu takımı için birkaç sezon önce kurulmuş Türkiye'nin en yeni kayaklı koşu takımı diyebiliriz. Çok kısa sürede K1 ve K2 liglerine birçok sporcu kazandıran ekip antrenör Fırat Çoşkun ve Muhammed Kızılarslan gözetiminde yaz çalışmalarına devam ediyor.

Gelecek vadeden takım sportif rekabetin artması bakımından lig yarışmalarına renk kattı diyebiliriz.

Takımda Elanur Şepçi ve Zülal Demir gibi gelecek vadeden sporcular bulunuyor.
NİĞDE

Niğde ekibini antrenör Bekir Şenkaya çalıştırıyor. Takım yaz dönemince güç geliştirme ve teknik ağırlıklı çalışmalara ağırlık vermiş durumda.

Niğde takımında da gelecek vadeden bir çok sporcu bulunuyor.Ad

Ağrı,1,Alp Disiplini,37,Antrenör Talimatı,1,Arda Efe,1,Barış Pınarı Harekatı,1,Biathlon,5,Biathlon Haberleri,1,Big Air,1,Çim kayağı,3,Çocuk,1,Doping,1,Dünya Kupası,15,Dünya Şampiyonası,1,Eğitim,7,Eğlence,9,Erzurum,3,EYOF,5,Faaliyet Programı,6,FIS Haberleri,25,Fikstür,6,Freestyle,9,Gençlik ve Spor Bakanlığı,1,Güvelik Kuralları,4,Haber,143,Hasan Efe,1,Hediye,1,Hız kayağı,3,IBU,2,İl Temsilcisi,1,K1 Ligi,1,Kalori,1,Kask,1,Kayak,2,Kayak Akademisi,2,Kayak Eğitimi,2,Kayak haberleri,17,Kayak Hazırlık Rehberi,2,Kayak Kıyafet Tasarımları,1,Kayak Kıyafetleri,1,Kayak Malzemeleri,3,Kayak Merkezleri,16,Kayak Nedir,2,Kayak Okulu,2,Kayak Satın Alma,1,Kayak Tatili,6,Kayakla Atlama,8,Kayaklı Koşu,38,Kayaklı Koşu Dünya Kupası,1,KayakSever,1,Kış,1,Kış Olimpiyatları,8,Kış Turizmi,6,Konaklama,17,Kongre-Seminer,5,Merhaba,1,Milli Takım,1,Nostalji,1,Olimpiyat Kotası,1,OlympicDay,1,Organizasyon,11,Özel Dosya,1,Palandöken Kayak Merkezi,1,Sağlık,4,Slalom,1,Snowboard,17,Snowboard Cross,4,Tanıtım,19,Tarihçe,1,Tekerlekli Kayak,11,Teknik Bilgiler,24,Teknoloji,1,Telemark,1,Tiriel Luka Abramovic,1,Turizm,20,Türkiye Kayak Federasyonu,58,Uludağ Kayak Merkezi,1,Uludağ Otel Fiyatları,1,Uludağ Otelleri,1,Uygun Uludağ Otelleri,1,Video,14,WADA,1,Yarışma Sonuçları,3,Yarışma Talimatı,1,
ltr
item
Kayak Sever: Kayaklı Koşu takımlarında yaz çalışmaları tam gaz devam ediyor
Kayaklı Koşu takımlarında yaz çalışmaları tam gaz devam ediyor
Türkiye'nin en iyi Kayaklı Koşu takımları yaz çalışmalarına tam gaz devam ediyor.
https://2.bp.blogspot.com/-I3_mBl--PXQ/W05ajkoH9WI/AAAAAAAABwc/cCgMi3a4yAAtgkVBGtVj7TWi91Q5VfqRACLcBGAs/s1600/36802655_2195670404089261_7992567871634931712_n.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-I3_mBl--PXQ/W05ajkoH9WI/AAAAAAAABwc/cCgMi3a4yAAtgkVBGtVj7TWi91Q5VfqRACLcBGAs/s72-c/36802655_2195670404089261_7992567871634931712_n.jpg
Kayak Sever
http://www.kayaksever.com/2018/07/kayakl-kosu-takmlarnda-yaz-calsmalar.html
http://www.kayaksever.com/
http://www.kayaksever.com/
http://www.kayaksever.com/2018/07/kayakl-kosu-takmlarnda-yaz-calsmalar.html
true
1490620870287213708
UTF-8
Yayınlar Yükleniyor Herhangi bir yayın bulunamadı TÜM YAYINLARI İNCELE Devamını Oku Reply Cancel reply Sil By Anasayfa SAYFALAR YAYIN Hepsini Gör ÖNERİLEN YAYINLAR Etiket ARŞİV ARA TÜM YAYINLAR Herhangi bir yayın bulunamadı Anasayfa'ya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Ctesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara just now 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçilerimiz Takip Et BU İÇERİK ÖNEMLİDİR Kilidi açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar panoya kopyalandı Kodlar / teks kopyalanamıyor, kopyalamak için lütfen [CTRL] + [C] tuşlarına (veya Mac ile CMD + C'ye) basınız