Bu başlığın sonu yok; O bir otomobil tutkunu, o bir kayak sever, o bir on elinde on marifetli

İlker Demirciçeşmesi

Kayak sever özel dosyalarımızın ilkini kayak sporuna uzun yıllar hizmet etmiş, değişik kademelerinde görev yer almış milli sporcumuz İlker Demirciçeşmesi için açıyoruz.

İlker Demirciçeşmesi kimdir?

Arkadaşlarından ve yakınlarından kime sorsanız hepsinden farklı şeyler duyarsınız. Ancak sadece 30 yıllık mazisi olan birkaç dostu onu her yönüyle anlatabilir. O vakit her yönüyle buyrun İlker Demirciçeşmesi.

1970 yılında Ankara'da doğdu. Aslen Çankırı'lıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Çocukluk yıllarını Ankara'nın en atraksiyonlu semtlerinde geçirdi. Biraz işler güçler modu ve cevvalliği o yaşadığı semtlerden kalmadır.

Balıkçılık Tutkusu

Lise yıllarında babasının Renault'u ile otomobil tutkusu başladı. Evden otomobili kaçırıp arkadaşlarıyla sabahın beşinde balık tutmaya gittiği çokça rivayet edilir. Balık derken sıkı bir balıkçıdır. Islanmadan balık tutulmaz düsturu ile nehir göl sıcak soğuk demez suya atlayıp ağı karşıya geçiren balıkçılardandır. Onun ağına giren balıkların akıllarının başına geldiği tecrübeyle sabittir. Bu yüzden balık günlerinde peynir ekmeğe çok talim etmiştir ve ettirmiştir.

Kayak Tutkusu

Kayak sporuna 1985 yılında kayaklı koşu branşıyla başladı. O dönemlerde Ankara'nın Elmadağ Kayak Merkezinde kar dualarına çıktığını görenler oldu. Bir gecede 1 metre kar yağdığını, ertesi gün sağlam bir lodos ile birkaç saatte ortalığın çamura bulandığını gören nadir insanlar arasındadır. Şaka bir yana kayak tutkusu hayatına yön veren en önemli etken oldu. Kayak yapmanın çok zor olduğu, imkanların neredeyse sıfır olduğu bir dönemde arkadaşlarıyla birlikte azimle bu spora devam etti. Dağı taşı kros antrenmanlarıyla aşıp, 1-2 günlük kayak antrenmanı ile yarışmalara katıldı. Buna rağmen başarılı bir sporculuk dönemi geçirdi. Bir çok kez milli takım kamplarına davet edildi. Kısıtlı imkanlara rağmen milli sporcu ünvanı ile ülkesini birçok kez uluslararası arenada temsil etti. Olimpiyatlardan sonra en büyük organizasyon olarak kabul edilen Dünya Şampiyonasına katılarak Dünya Şampiyonası gören sporcular arasına katıldı. FIS (Uluslararası Kayak Federasyonu) nezdinde 2000 yılında düzenlenen ilk Tekerlekli Kayak Dünya Şampiyonasında ülkesini temsil eden 4 sporcudan biridir.

İlerleyen yıllarda kayak tutkusunu ticaret boyutuna taşıdı. Uzun yıllar birçok önemli kayak markasının Türkiye Distribütörlüğünü yürüttü. Türkiye'de düzenlenen FIS yarışmalarına sponsorluk yaparak katkılar sağladı. Bu yönüyle ülkemizde kayak ve donanımlarını sarf malzemelerini çok iyi bilen nadir uzmanlar arasındadır.

Askerlik Yılları ve Özel Kuvvetler Macerası

Kayak sporunda edindiği fiziksel ve zihinsel tecrübeler orduya katıldığında onu hiç ummadığı bir yöne sevk etti. Personel seçimi çok zorlu olan özel bir birlikte (Çok Yönlü Keşif Kıtası Takımı) görev aldı.

Askerlik sonrası Özel Kuvvetler seçmelerine komutanlarının özel daveti ile çocukluk ve kayak sporundan arkadaşı Faruk Karataş'la katıldı. Seçmelerde arkadaşıyla birlikte o güne kadar yapılan en iyi koşu derecesini gerçekleştirdi. Mülakat sürecini atlattıktan sonra tam teşekkülü Hava Hastanesinden pilot olabilir raporu aldı. Görev yeri seçim sürecinde Bolu ve Kayseri Özel Kuvvetler Komutanlıklarını seçip gitmekten son anda arkadaşıyla birlikte vazgeçti. Askerlik ve Özel Kuvvetler macerası bu şekilde sona erdi.

Bu macera sonrasında bir dönem arkadaşı Faruk Karataş ile Amerikan Mobil Exxon Türkiye Genel Müdürü'nün korumalığını yaptı. Sonrasında Yönetici Asistanlığı ile uzun yıllar bu firmada çalıştı.

Kayak tutkusundan asla vazgeçmedi

Hayatının hiçbir döneminde kayak sporundan uzakta kalmadı. Aksine kayak hep hayatının merkezinde oldu. Çok erken yaşta kayak antrenörlüğü kurslarına katıldı ve antrenör ünvanı kazandı. Ilgaz Kayak Merkezinde uzun yıllar kayak eğitmenliği ve kayak odası işletmeciliği yaptı. 2011 Erzurum Üniversite Kış Oyunları Kuzey Kombine ekibinde görev aldı. Bu alanda ülkemizde daha önce yapılan bir çalışma olmaması nedeniyle Avusturya'ya giderek bu branşla ilgili Dünya Kupası organizasyonu tecrübesi yaşadı.


TED Ankara Kolejinde Antrenörlük Süreci

TED Ankara Kolejinde uzun yıllar Kayak Antrenörlüğü yaptı, Burada yaptığı uzun soluklu çalışmalarla kayak sporuna yüzlerce sporcu kazandırdı. Bu sporculardan milli takım düzeyinde yetişenler oldu. Sporcu dilinden ve motivasyonundan anlayan nadir antrenörler arasındadır. Bu yönüyle sporcu etkileşimini her daim üst seviyede tuttu. TED Ankara Kolejinde yetiştirdiği vefakar sporcuları ile spor hayatları sonrasında da hala görüşmeye devam etmektedir.

Türkiye Kayak Federasyonu Çalışmaları

2015 yılında Türkiye Kayak Federasyonu'nda Organizasyonlar Sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Çok yönlü tecrübesi ve teknik uzmanlık alanları ile federasyonun her kademesinde iş ayrımı yapmaksızın çalışmaya halen devam ediyor. İlker Demirciçeşmesi için federasyonun jokeri desek abartmış olmayız herhalde.

Otomobil ve Motor Tutkusu

Bu konu çok önemli; İlker Demirciçeşmesi otomobil alametifarikasını her yönüyle takip eden bir otomobil tutkunudur. Eski yeni fark etmez tamponundan farından otomobilleri tanır. Hem teknik hem pratik bilgisi leb-i deryadır. Bu yönüyle TRT televizyon kanalarında yayınlanan bir çok otomobil programına danışmanlık yapmış, bizzat programın ekibiyle Türkiye'nin dört bir yanını gezmiştir.

Aile Hayatı

Emine Demirciçeşmesi ile evlidir. Emine hanım iyi niyeti sıcak tavırları ile dünyalar tatlısı bir eş ve annedir. Yani tencere tava misali bir durum söz konusu. Oğlu Arda Demirciçeşmesi bir dönem Kayakla Atlama sporuyla uğraştı, o dönemlerde hem sporculuk yönüyle hem de takımın maskotu olarak herkesin gönlünü fethetti. Kızı Elif Demirciçeşmesi'ni kayak sporuna hiç bulaştırmadı. Elif üniversite hayatını tamamladıktan sonra özel bir şirkette çalışmalarına devam ediyor.Ad

Ağrı,1,Alp Disiplini,34,Antrenör Talimatı,1,Biathlon,5,Biathlon Haberleri,1,Big Air,1,Çim kayağı,3,Çocuk,1,Doping,1,Dünya Kupası,15,Dünya Şampiyonası,1,Eğitim,7,Eğlence,9,Erzurum,3,EYOF,5,Faaliyet Programı,6,FIS Haberleri,22,Fikstür,6,Freestyle,9,Gençlik ve Spor Bakanlığı,1,Güvelik Kuralları,4,Haber,136,Hediye,1,Hız kayağı,3,IBU,2,İl Temsilcisi,1,İlker Demirciçeşmesi,1,K1 Ligi,1,Kalori,1,Kask,1,Kayak,1,Kayak Akademisi,2,Kayak Eğitimi,2,Kayak haberleri,17,Kayak Hazırlık Rehberi,2,Kayak Kıyafet Tasarımları,1,Kayak Kıyafetleri,1,Kayak Malzemeleri,3,Kayak Merkezleri,15,Kayak Nedir,2,Kayak Okulu,2,Kayak Satın Alma,1,Kayak Tatili,6,Kayakla Atlama,8,Kayaklı Koşu,37,Kış Olimpiyatları,8,Kış Turizmi,6,Konaklama,17,Kongre-Seminer,5,Merhaba,1,Milli Takım,1,Nostalji,1,Olimpiyat Kotası,1,OlympicDay,1,Organizasyon,11,Özel Dosya,2,Palandöken Kayak Merkezi,1,Sağlık,4,Slalom,1,Snowboard,16,Snowboard Cross,4,Tanıtım,19,Tarihçe,1,Tekerlekli Kayak,11,Teknik Bilgiler,24,Teknoloji,1,Telemark,1,Tiriel Luka Abramovic,1,Turizm,20,Türkiye Kayak Federasyonu,58,Uludağ Kayak Merkezi,1,Uludağ Otel Fiyatları,1,Uludağ Otelleri,1,Uygun Uludağ Otelleri,1,Video,14,WADA,1,Yarışma Sonuçları,3,Yarışma Talimatı,1,
ltr
item
Kayak Sever: Bu başlığın sonu yok; O bir otomobil tutkunu, o bir kayak sever, o bir on elinde on marifetli
Bu başlığın sonu yok; O bir otomobil tutkunu, o bir kayak sever, o bir on elinde on marifetli
İlker Demirciçeşmesi
https://1.bp.blogspot.com/-k78LNvHk7V4/WHgLS_kyvFI/AAAAAAAABEY/MlBgQAeirzEpVX_TAOhoaq9A0_zexXwDACLcB/s1600/IMG-20161218-WA0013.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-k78LNvHk7V4/WHgLS_kyvFI/AAAAAAAABEY/MlBgQAeirzEpVX_TAOhoaq9A0_zexXwDACLcB/s72-c/IMG-20161218-WA0013.jpg
Kayak Sever
http://www.kayaksever.com/2017/01/bu-baslgn-sonu-yok-o-bir-otomobil.html
http://www.kayaksever.com/
http://www.kayaksever.com/
http://www.kayaksever.com/2017/01/bu-baslgn-sonu-yok-o-bir-otomobil.html
true
1490620870287213708
UTF-8
Yayınlar Yükleniyor Herhangi bir yayın bulunamadı TÜM YAYINLARI İNCELE Devamını Oku Reply Cancel reply Sil By Anasayfa SAYFALAR YAYIN Hepsini Gör ÖNERİLEN YAYINLAR Etiket ARŞİV ARA TÜM YAYINLAR Herhangi bir yayın bulunamadı Anasayfa'ya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Ctesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara just now 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçilerimiz Takip Et BU İÇERİK ÖNEMLİDİR Kilidi açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar panoya kopyalandı Kodlar / teks kopyalanamıyor, kopyalamak için lütfen [CTRL] + [C] tuşlarına (veya Mac ile CMD + C'ye) basınız