Kayak Okulu Tatili Hazırlık Rehberi

Kayak Okulu Kampı Tatili Hazırlık Rehberi, Kayak yaparken gerekli olan malzemeler, kayak ekipmanları, kayak kıyafetleri,

Kayak Okulu, Kayak Kampı ve Kayak Tatili Hazırlık Rehberi 


Hareket her çocuğun doğasında vardır. Bu özellik olgunlaşma düzeyine göre değişikliğe uğrasa da tüm gelişim dönemlerinde devam eder. Çocuğunuzun hareket gereksinimini karşılamak ve gelişiminin amaca uygun devamını sağlama konusunda anne babalara ve eğitimcilere önemli görevler düşüyor.

Çocuğunuzun, kişilik gelişimini kazandırmakta yararlanılan en önemli aracın spor olduğunu söylesek her halde şaşırmazsınız.

Kişilik özelliklerini geliştiren sportif etkinlikler içinde baskın olarak bireysel sporlar, iradeyi, öz disiplini, bireysel mücadele gücünü geliştirip kendi ayakları üzerine durma özelliğini kazandırırken takım sporları da; yardımlaşma, dayanışma, birlikte hareket edebilme gibi temel özellikleri geliştirir.

Çocuklar katıldıkları kamplar ve okullarda etkinliğin özelliğine göre çevreye uyum özelliğini geliştirir, bunun yanında; arkadaşlık, dostluk, kendine güven, yardımlaşma, kurallara uyma ve daha birçok temel özellikleri kazanırlar.

Gelelim kayak sporuna. Çocuğunuzu sömestr tatilinde kayak sporuyla tanıştırmaya karar verdiniz. Öncelikle sizi bu kararınızdan dolayı kutlarız.

Çocuğunuz bu kayak kampı ile çok keyifli günler geçirecek, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinecek, doğayla iç içe olacak ve kendine olan güveni artacaktır. 

Çocuğunuzu ilk defa bir kayak kampına gönderiyorsanız, yada kendiniz ilk defa kayak merkezine giderek kayak yapmaya karar verdiyseniz ihtiyaç listenizi ve bavulunuzu iyi belirleyip olası sorunları yaşamamak için hazırlıklı olmalısınız.

Kayak kampı hazırlıklarınızda yardımcı olması ve kayak okullarına ve kamplarında işleyişi daha iyi anlayabilmeniz için ulaşım, malzeme, sağlık ve diğer detaylardan oluşan bilgileri sizler için derledik.

Gerekli Eşyalar Listesi

Kayak kampına gelirken yeni ve şık malzemeler yerine kullanışlı olanları tercih etmekte fayda var. Aşağıda  kamp yada tatiliniz süresince çocuğunuzun/kendinizin ihtiyaç duyacağı eşyalardan başlıcalarını görebilirsiniz. Bu listede kafanıza takılan bir şey olursa mutlaka kayak okulu koordinatörünüz ile iletişim kurmanı yerinde olur.

İhtiyaç Listesi
 • Kayak Montu ve pantolonu (salopet)
 • Kayak Eldiveni 
 • Kışlık Çorap (4-5 çift)
 • Bere (mümkünse 2 adet)
 • Polar içlik/Kazak 
 • Kışlık Ayakkabı (Spor Ayakkabı da olabilir) 
 • Kask (kayak okullarında kask zorunludur) 
 • Yeterince İç Çamaşırı 
 • Eşofman veya Pijama 
 • Şampuan/Diş Fırçası/Diş Macunu 
 • Güneş/kayak Gözlüğü 
 • Dudak Koruyucu Krem 
 • Nemlendirici Krem 
 • Cep Harçlığı (zarf içinde maksimum 100 TL olabilir) 
 • Terlik 
 • Küçük saç kurutma makinası (otel odalarında genellikle bulunur, ancak yine de her türlü olumsuzluğu düşünmek lazım)
İlaç ve Diğer Sağlık Malzemeleri (Önemli: çocuğunuzun sürekli olarak kullandığı ya da kamp sırasında kullanması gerekli ilaç veya özel sağlık malzemesi varsa kamp yetkilisine kullanım programı ile birlikte teslim ediniz ve kamp süresince kullanım durumunu iletişim kurarak takip ediniz. Çocuğunuzun ilaçlarını orijinal şişesinde veya kutusunda teslim ediniz.)

Kayak Okulları genellikle kayak, kayak ayakkabısı ve baton gibi ekipmanları kamp programına ekstra ücretle dahil ederler. Çocuğunuza kayak ekipmanları satın aldıysanız bunları da yanınıza alınız.

Kayak Okulları yetkililerinin genellikle getirmeyin dedikleri detaylar
 • Cep Telefonu 
 • Değerli Mücevherler 
Hazırlık yaparken maksimum 1 bavul ve sırt çantası olarak kendinize sınır koymanızı öneririz.

Kayak Okulları gibi doğa sporuyla ilgili organizasyonlarda unutulmuş/kaybolmuş eşyalar sorunu sıklıkla yaşanabilmektedir. Bu konuda sorun yaşamamak için çocuğunuzun adını ve soyadını tüm giysilerinin etiketlerine çıkmaz kalemle yazınız.

Çocuğunuzun kendi kayağı, kayak ayakkabısı ve batonu varsa bu ekipmanlara da çocuğunuzun adını ve soyadını çıkmaz kalemle yazmanız yerinde olur.

Çocuğunuzun valizlerini binecekleri otobüsün görevlisine teslim ettikten sonra varsa kamp sırasında kullanması gereken ilaçları hareket alanında göreceğiniz Kafile Direktörüne, doktorunuzun telefon numarasının da bulunduğu reçete ile birlikte teslim ediniz. Size iletilen otobüs hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında bulunmanız önemlidir. 

Çocuğunuzu kayak okuluna göndermeden önce koordinatör, eğitmen, otel vb önemli kişi ve yerlerin telefon numaralarını telefon rehberinize kaydediniz.

Çocuğunuzun harçlığını üzerinde adı ve soyadını yazarak çocuğunuza teslim ediniz. Genellikle araçlar hareket ettikten sonra danışman liderler tarafından bu zarflar toplanır. Bu zarflar kamp süresince otel kasasında saklanır, günün belli saatlerinde, ihtiyacı olan çocuklar zarflarından paralarını alabilirler.

Konaklama/Odalar

Kayak Okulları genellikle 4'er kişilik odalarda kursiyerlerini konaklatır. Odalardan kursiyerlerin ihtiyacı olmayan eşyalar kaldırılır ve rahatça yaşayabilecekleri şekilde düzenlenir.

Kamp Süresince İletişim

Çocuğunuzun özenle hazırlanmış yoğun bir programı olacaktır. Kamp süresince kamp programını olumsuz etkilemeksizin çocuğunuzla iletişim kurabilirsiniz. Kamp programlarında çocuğunuzu aramanız için uygun dinlenme saatleri bulunur.

Kamp sırasında kamp yetkililerine her an ulaşabilmeniz mümkündür. Kamp yetkililerinin günlük program kapsamında yoğunluğunu göz önünde bulundurunuz. Programla çakışan görüşmelerinizde her dakikanın çocuğunuzun programından alınan süreler olarak dikkate alınız. Yalnızca gerekli hallerde kamp yetkililerini arayınız. Görüşmelerinizin mümkün olduğunca kayak pistinde olunan saatlerde olmamasına özen gösteriniz. Kayak eğitimi sırasında tüm dikkatlerin yalnızca çocuklar üzerinde toplanması gerektiğini unutmayınız.

Çocuğunuz ve kayak kampıyla ilgili her türlü konuda yetkilileri aramaktan çekinmeyiniz.
Ad

Ağrı,1,Alp Disiplini,37,Antrenör Talimatı,1,Arda Efe,1,Barış Pınarı Harekatı,1,Biathlon,5,Biathlon Haberleri,1,Big Air,1,Çim kayağı,3,Çocuk,1,Doping,1,Dünya Kupası,15,Dünya Şampiyonası,1,Eğitim,7,Eğlence,9,Erzurum,3,EYOF,5,Faaliyet Programı,6,FIS Haberleri,25,Fikstür,6,Freestyle,9,Gençlik ve Spor Bakanlığı,1,Güvelik Kuralları,4,Haber,143,Hasan Efe,1,Hediye,1,Hız kayağı,3,IBU,2,İl Temsilcisi,1,K1 Ligi,1,Kalori,1,Kask,1,Kayak,2,Kayak Akademisi,2,Kayak Eğitimi,2,Kayak haberleri,17,Kayak Hazırlık Rehberi,2,Kayak Kıyafet Tasarımları,1,Kayak Kıyafetleri,1,Kayak Malzemeleri,3,Kayak Merkezleri,16,Kayak Nedir,2,Kayak Okulu,2,Kayak Satın Alma,1,Kayak Tatili,6,Kayakla Atlama,8,Kayaklı Koşu,38,Kayaklı Koşu Dünya Kupası,1,KayakSever,1,Kış,1,Kış Olimpiyatları,8,Kış Turizmi,6,Konaklama,17,Kongre-Seminer,5,Merhaba,1,Milli Takım,1,Nostalji,1,Olimpiyat Kotası,1,OlympicDay,1,Organizasyon,11,Özel Dosya,1,Palandöken Kayak Merkezi,1,Sağlık,4,Slalom,1,Snowboard,17,Snowboard Cross,4,Tanıtım,19,Tarihçe,1,Tekerlekli Kayak,11,Teknik Bilgiler,24,Teknoloji,1,Telemark,1,Tiriel Luka Abramovic,1,Turizm,20,Türkiye Kayak Federasyonu,58,Uludağ Kayak Merkezi,1,Uludağ Otel Fiyatları,1,Uludağ Otelleri,1,Uygun Uludağ Otelleri,1,Video,14,WADA,1,Yarışma Sonuçları,3,Yarışma Talimatı,1,
ltr
item
Kayak Sever: Kayak Okulu Tatili Hazırlık Rehberi
Kayak Okulu Tatili Hazırlık Rehberi
Kayak Okulu Kampı Tatili Hazırlık Rehberi, Kayak yaparken gerekli olan malzemeler, kayak ekipmanları, kayak kıyafetleri,
https://4.bp.blogspot.com/-09_xBJJN2ww/WC5WdpW1nuI/AAAAAAAAA4w/fsJ3I3PSfNks2Hojnfufj-h3Y5w9MCQ4gCLcB/s1600/Kayak%2BOkulu%2BKamp%25C4%25B1%2BTatili%2BHaz%25C4%25B1rl%25C4%25B1k%2BRehberi-Kayaksever.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-09_xBJJN2ww/WC5WdpW1nuI/AAAAAAAAA4w/fsJ3I3PSfNks2Hojnfufj-h3Y5w9MCQ4gCLcB/s72-c/Kayak%2BOkulu%2BKamp%25C4%25B1%2BTatili%2BHaz%25C4%25B1rl%25C4%25B1k%2BRehberi-Kayaksever.jpg
Kayak Sever
http://www.kayaksever.com/2016/11/kayak-okulu-tatili-hazrlk-rehberi.html
http://www.kayaksever.com/
http://www.kayaksever.com/
http://www.kayaksever.com/2016/11/kayak-okulu-tatili-hazrlk-rehberi.html
true
1490620870287213708
UTF-8
Yayınlar Yükleniyor Herhangi bir yayın bulunamadı TÜM YAYINLARI İNCELE Devamını Oku Reply Cancel reply Sil By Anasayfa SAYFALAR YAYIN Hepsini Gör ÖNERİLEN YAYINLAR Etiket ARŞİV ARA TÜM YAYINLAR Herhangi bir yayın bulunamadı Anasayfa'ya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Ctesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara just now 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçilerimiz Takip Et BU İÇERİK ÖNEMLİDİR Kilidi açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Kodlar panoya kopyalandı Kodlar / teks kopyalanamıyor, kopyalamak için lütfen [CTRL] + [C] tuşlarına (veya Mac ile CMD + C'ye) basınız